Home blogpost Heerlijke Citroen Yoghurt Tulbandcake

Heerlijke Citroen Yoghurt Tulbandcake

by Claudia
Heerlijke Citroen Yoghurt Tulband

Deze cake is echt een of my all time favourites! De basis is van een recept van Donna Hay. Een simpele maar super heerlijke cake met weinig ingrediënten.

Ik heb het recept niet al te veel aangepast, behalve iets meer citroensap en heb het glazuur gemaakt met poedersuiker ipv kristalsuiker (dan kraakt het zo en daar hou ik niet van, zo lijkt het alsof je klontjes suiker aan het eten bent).

Meestal maak je cake met boter maar deze is met zonnebloem olie en daardoor blijft ie ook heerlijk zacht en niet droog. Schrik niet van de hoeveelheid suiker in de cake, het is bedoeld voor een flinke tulband en mede door het citroensap helemaal niet super zoet. Ik serveerde er nog verse frambozen en blauwe bessen bij, maakt het heerlijk fris!

Materialen op de foto

De materialen op de hoofdfoto (behalve de glazen schaal) hierboven zijn van  Mi Casa Valkenburg. Ze hebben super leuke spullen waaronder leuke serviezen, potten en pannen, plankjes, etc. Iets waar IK heel blij van wordt! Kijk ook ns op hun Website of Facebook pagina! Ze hebben merken als  Nicolas Vahe, IB Laursen, the knitfactory, Serax en nog veel meer.

Zelf maken

Als je een recept of tip uitprobeert : Zet het op Instagram of Facebook  met de hashtag #allcrealife  (of tag me) als je dit gemaakt hebt. Vind ik super leuk! Je kunt me ook altijd een mailtje sturen op claudia@allcrea.nl

Kijk voor nog meer lekkers op mijn ”recepten”  afdeling van deze site.

Heerlijke Citroen Yoghurt Tulband

Heerlijke Citroen Yoghurt Tulband

Print
Aantal porties: 6-10 benodigde tijd:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Rating: 2.8/5
( 6 voted )

Ingrediënten

  • - 180ml zonnebloem olie
  • – 2 eieren
  • – 1 el geraspte citroen schil
  • – 2,5 el citroen sap
  • – 280 gram dikkere yoghurt (ik nam Griekse yoghurt met 10% vet, 3,5% kan ook!)
  • – 385 gram fijne kristalsuiker
  • – 300 gram zelfrijzend bakmeel (of 300 gram bloem met 1 el bakpoeder)
  • Voor het glazuur
  • – 30 tot 40 ml citroen sap mengen met poedersuiker totdat je een glazuur krijgt wat je kunt gieten (niet te dun)

Aan de slag

  • zet alle ingrediënten klaar en verwarm de oven op 180 graden celcius (ik gebruik hete lucht stand)
    Heerlijke Citroen Yoghurt Tulband

    zet alles klaar

  • Voeg de zonnebloem olie, eieren, yoghurt en suiker in een kom en meng dit met een garde tot een egaal mengsel.
    Heerlijke Citroen Yoghurt Tulband

    olie - ei - yoghurt - suiker

  • Voeg dan de citroensap en de citroen rasp toe en roer nogmaals door
    Heerlijke Citroen Yoghurt Tulband

    citroenrasp erbij


    Heerlijke Citroen Yoghurt Tulband

    citroensap erbij

  • Zeef het bakmeel boven de kom en roer dit ook met de garde (of keukenmachine) tot het egaal gemengd is.
    Heerlijke Citroen Yoghurt Tulband

    300 gram zelfrijzend bakmeel (gezeefd)

  • Vet de Tulband in 
    Heerlijke Citroen Yoghurt Tulband

    goed invetten en daarna nog meel verdelen. Even op zn kop houden om het teveel aan meel eruit te krijgen

  • Giet het cake mengsel in de vorm
    Heerlijke Citroen Yoghurt Tulband

    gieten maar!


    Heerlijke Citroen Yoghurt Tulband

    cakemengsel in de tulband

  • Bak de cake zo'n 35 tot 40 minuten gaar op 180 graden (nee is niet te hoog). De mijne duurde 38 minuten, ligt aan je oven.
    Prik met een saté prikker of cake tester om te zien of de cake gaar is. De prikker moet schoon uit de cake komen. Laat hem zo’n 5 minuten afkoelen in de tulbandvorm en los hem daarna (het liefst direct op je serveer bord of plateau) uit de bakvorm.
    Heerlijke Citroen Yoghurt Tulband

    prik even met een houten sate prikker om te kijken of ie gaar is (stokje moet droog zijn)

  • Laat de cake verder afkoelen, maak dan het glazuur en giet het erover heen en laat stollen.

EET SMAKELIJK!

Heerlijke Citroen Yoghurt Tulband

Heerlijke Citroen Yoghurt Tulband

You may also like

Deze website gebruikt digitale koekjes voor een betere weergave Accepteer Lees Meer